2% PRE VAŠE DETI

nazov

JASLE Slnečnice

Detské jasle pre deti od 1,5 do 3 rokov

Detské jasle Slnečnice

Sú situované na okraji Petržalky, v novovzniknutom bytovom komplexe. Ich zámerom je slúžiť nielen ľuďom zo Slnečníc, ale aj rodičom z celej Petržalky a priľahlých dedín, ako sú Jarovce, Rusovce, Rajka..

Detské jasle sú moderne zariadené a vybavené v duchu Montessori pedagogiky. Snažíme sa však kombinovať to najlepšie z rôznych smerov. Na dosah je príjemný lesík aj detské ihriská. 

Fotogaléria JASLE Slnečnice

Priestory a pomôcky

Náš tím

 • Gabriela Mattošová

  Gabriela Mattošová

  Zakladateľka

  Gabriela Mattošová

  Gabriela Mattošová

  Zakladateľka

  Z mojich skúseností je rešpektujúci prístup a podnetné prostredie pri výchove a vzdelávaní detí enormne dôležité a zároveň v našej spoločnosti veľmi nedocenené a málo uplatňované. Snažíme sa denne sprevádzať každé naše dieťa pri jeho prirodzenom budovaní si vlastnej sebaistoty, vnútornej rovnováhy a prirodzenej motivácii učiť sa. Spokojné, šťastné a bystré dieťa je pre mňa výstupom našej práce. To je Bystrá škôlka.

  Vzdelanie: 
  The Open University, London, UK

  • Master of Business Administration – Business and Management
  • Professional Diploma in Business and Management
  • Professional Certificate in Management
  Norfolk Senior High School, NE, USA
  Evanjelické gymnázium,  Tisovec – anglické bilingválne maturitné štúdium

  Kurzy a školenia:
  Association Montessori Internationale (AMI) – Assistants Certificate Courses
  • Infancy 0-3 years
  • Primary 3-6 years
  Kurz Rešpektovať a byť rešpektovaný – Manželia Kopřivovci

  Dvojročné maturitné štúdium/ Sukromná pedagogicka škôlka, študijný odbor učiteľstvo pre materské školy a vychovateľstvo
   
   

 • Petra Szántai

  Petra Szántai

  Riaditeľka MŠ

  Petra Szántai

  Petra Szántai

  Riaditeľka MŠ

  Vzdelanie:

  • Univerzita Komenského v Bratislave, Pedagogická fakulta: magisterský odbor: Predprimárne vzdelávanie
  • Katolícka univerzita v Ružomberku, Pedagogická fakulta, bakalársky odbor: Predškolská a elementárna pedagogika
  Doplňujúce vzdelávanie:
  • Prvá a druhá atestácia pre materské školy
  • Funkčné vzdelávanie: Manažment školy a školského zariadenia a všetky rozširujúce moduly funkčného vzdelávania
  • Anglický jazyk: QTS qualified teacher status, Certifikát: Britský kvalifikovaný pedagóg
  Kurzy a školenia
  • Montessori courses, Maria Montessori Institute London
  • AMI 0-3 a 3-6 asistentské kurzy, Montessori Institute Praha
  • Vzdelávacie semináre Montessori pedagogiky pre vek 0 – 12 rokov, Centrum Alfamília
  • Národný kurz Montessori pedagogiky pre vek 3 – 6 rokov, Slovenská asociácia Montessori – prebieha
  • Rešpektovať a byť rešpektovaný

 • Vladimíra Byrtusová

  Vladimíra Byrtusová

  Vedúca Detské jasle

  Vladimíra Byrtusová

  Vladimíra Byrtusová

  Vedúca Detské jasle

  Úlohou pedagóga je podporovať deti v ich napredovaní, pomáhať im rásť a spoznávať svet, byť sprievodcom v kľúčovom období ich života. Vďaka uplatňovaniu rešpektujúceho prístupu v bezpečnom a podnetnom prostredí sa priaznivo ovplyvňuje formovanie osobnosti dieťaťa, budovanie sebaistoty či motivácia učiť sa a to už od útleho veku dieťaťa. Práve toto považujem za kľúčové faktory, vďaka ktorým ma táto profesia napĺňa.

  Vzdelanie: 
  Vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v študijnom odbore špeciálna pedagogika
  Stredná škola = Štúdium na pedagogickej a sociálnej akadémii - študijný odbor: pedagogické lýceum

  Kurzy a školenia:
  AMI certifikovaný kurz pre asistentov zameraný na prácu s deťmi od 0 do 3 rokov
  Rešpektovať a byť rešpektovaný
  Akreditovaný kurz bazálnej stimulácie

   

 • Daša Mäsiarová

  Daša Mäsiarová

  Pedagóg

  Daša Mäsiarová

  Daša Mäsiarová

  Pedagóg

  Vždy ma zaujímal detský svet, a mojím snom je byť jeho súčasťou. Montessori je skvelý štart do života, kde prebúdzame v každom malom stvorení veľké veci, ako samostatnosť, kreativitu a vytrvalosť. Každé dieťa je pre mňa motiváciou a istým spôsobom inšpiráciou, pretože toľko nevinnej radosti z maličkostí, úprimnosti a lásky pokope mi robí každý deň lepším dňom. „Pomôž mi, aby som to dokázal sám“ je veta, ktorá dokonale vystihuje to, čo chcem ponúknuť každému dieťaťu. Zo dňa na deň sa z detí stávajú bystrejšie, samostatnejšie malé bytosti, ktoré nám dospelým vedia vyčariť úsmev na tvári. Ich nevinná detská duša sa učí poznávať tento svet a ja im v tom vždy rada pomôžem. 


  Vzdelanie:
  Vysokoškolské vzdelanie I. stupňa v odbore predškolská a elementárna pedagogika​
  II. stupňa v odbore učiteľstvo pre primárne vzdelávanie

  Kurzy a školenia
  Serafin – Konečne kreslím

 • Miroslava Šimková

  Miroslava Šimková

  Pedagóg

  Miroslava Šimková

  Miroslava Šimková

  Pedagóg

  Verím, že každé dieťa potrebuje najskôr cítiť pocit prijatia, lásky a až potom dokáže rozvíjať svoju osobnosť po všetkých stránkach. Preto je pre mňa veľmi dôležité poskytnúť deťom práve tú oporu a pocit, že každé jedno z nich je jedinečné a výnimočné.

  Podporovať dieťa v jeho schopnostiach, pomáhať mu rozvíjať jeho záujmy, sprevádzať ho na ceste za poznaním je to, čo mám na tejto práci rada. Najkrajším výsledkom sú pre mňa spokojné a šťastné deti.

   

  Vzdelanie: 

  Vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v študijnom odbore špeciálna pedagogika so špecializáciou na poradenstvo a narušenú komunikačnú schopnosť, poruchy učenia a správania na Pedagogickej fakulte UK v BA

  Stredná škola – Gymnázium sv. Moniky v Prešove

   

  Kurzy a školenia:

  Základy detskej neuropsychológie

 • Michaela Pösová

  Michaela Pösová

  Pedagóg

  Michaela Pösová

  Michaela Pösová

  Pedagóg

  Prečo som si vybrala túto profesiu? 

  “Deti sa učia oveľa rýchlejšie ako dospelí, pretože sa ešte nenaučili báť.”
  - Robert Kiyosaki

  Strach z niečoho je vždy prekážka pred úspechom. Preto majú deti veľkú výhodu, že strach ešte nepoznajú a nemajú zábrany skúšať hocičo nové. Pre mňa sú deti veľkým vzorom, pretože mi ukazujú, že keď človek niečo chce dosiahnuť, nemôže si to nechať pokaziť svojim strachom. Toto je len jedna z mála vecí, ktoré som sa od nich naučila. Preto cítim potrebu sa im za to odvďačiť tým, že im venujem svoj čas, lásku, trpezlivosť a podám im pomocnú ruku vždy, keď ju budú potrebovať. 

  Vzdelanie: Konzervatórium v Bratislave - hudobno-dramatický odbor 

  Kurzy : Hikari mental arithmetic

 • Lenka Šulíková

  Lenka Šulíková

  Pedagóg

  Lenka Šulíková

  Lenka Šulíková

  Pedagóg

  Jedno z najkrajších povolaní je práca s ľudmi a špeciálne práca s deťmi. Prináša so sebou mnoho emócií a zážitkov, ktoré sú rôzne, ale vo väčšine prípadov len pozitívne a krásne. Medzi deťmi sa pohybujem už dlhší čas a viem, že je to presne to čo ma napĺňa a čomu chcem venovať svoj čas. Je úžasne mať možnosť ukazovať deťom rôzne nové veci a vidieť radosť a iskru v ich očiach, keď sa im niečo podarí po prvý krát urobiť samostatne. Avšak nič nie je len tak a všetko potrebuje svoj čas, priestor a preto je mojou túžbou byť nápomocná, podržať a podporiť, prispieť len tým najlepším či podať pomocnú ruku vtedy keď to bude treba. Detstvo v prvých rokoch života človeka, považujem za najdôležitejšie obdobie. Je to obdobie, ktoré veľmi významne formuje osobnosť dieťa a hlavne do budúcna človeka ako takého, ktorý sa bude chcieť jedného dňa postaviť samostatne na nohy. Mojou ambíciou je ho naučiť to čo je a čo bude pre neho v živote významné a zabezpečiť mu čo najkrajšie a najmilšie spomienky na tento čas. 

  Vzdelanie: 

  Vysokoškolské vzdelanie II. stupňa: 

  Fakulta telesnej výchovy a športu na UK v BA - trénerstvo(futbal) a učiteľstvo telesnej výchovy 

  Stredoškolské vzdelanie s maturitou - Stredná odborná škola pedagogická blahoslavenej Laury v Trnave - učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo 

 • Zlatica Žárska

  Zlatica Žárska

  Pedagóg

  Zlatica Žárska

  Zlatica Žárska

  Pedagóg

  Deti potrebujú dve veci, a to lásku a bezpečie. Mám rada, keď má dieťa možnosť výberu a voľnej hry, ktorá podporuje kreativitu. Toto všetko sa im snažím odovzdať. Veľa z nás neustále rozmýšľa nad budúcnosťou alebo minulosťou, ale deti sú tu a teraz. Keď sa hrajú sú maximálne sústredené na hru. Deti nám ukazujú ako žiť v prítomnom okamihu každú jednu sekundu a týmto nás vedú k veľkému učeniu. Preto som sa rozhodla pre prácu s deťmi. Sú nám všetkým veľkým darom. Sú úprimné a pravdivé. 
   
  Vzdelanie:
  Mám vyštudované 4 ročné štúdium funkčnej psychosomatiky, vediem psychosomatické terapie s deťmi aj dospelými. Lektorujem v programe životológia, ktorý slúži pre mládež. Vediem online kurz zameraný na sebarozvoj a prácu s deťmi. Pracovala som v súkromnej základnej alternatívnej škole zameranej na princípy slobodného a rešpektujúceho vzdelávania.
   

 • Iveta Ciroková

  Iveta Ciroková

  Pedagóg

  Iveta Ciroková

  Iveta Ciroková

  Pedagóg

  Práca s deťmi ma napĺňa a vnímam ju ako moje poslanie. Deti sú veľmi tvorivé a veselé stvorenia, ktoré Vám vedia vyčariť úsmev na tvári, aj keď práve nesvieti „slniečko“. Od narodenia dieťaťa do 6 rokov ich veku prebieha to najdôležitejšie obdobie, v rámci ktorého nadobúdajú množstvo informácií, ktoré sa učia spracovávať, veľmi intenzívne vnímajú prežité chvíle v kruhu rodiny, či v kolektíve kamarátov, naberajú nové skúsenosti, učia sa slová. Hlboko sa im vryjú do povedomia emócie spojené s každodennými situáciami, ktorými chceme pozitívne budovať osobnosť dieťaťa tak, aby sa cítilo v bezpečí, rešpektované a ľúbené. 
   
  Mojím cieľom je vybudovať u detí silný sociálny základ s individuálnym prístupom, čo im umožní lepšiu prípravu na interakciu s rovesníkmi, okolím a umožní komunikovať úprimne, s láskou a rešpektom. Veď nie nadarmo múdry Dalajláma povedal: „Keď vzdelávame mysle mladých ľudí, nemali by sme zabudnúť vzdelávať aj ich srdcia.“
   
  Vzdelanie : 
  Súkromná stredná škola pedagogická Bratislava - učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo